Īsprozas darbs "Prāta mehānika"

Pienāca ziema un manas mājas pagalms pildījās dažāda vecuma un rasu cilvēkiem, nepazīstamiem purniem. Nevēlos uz naidu kurināt, bet tur bija arī pāris zeki, kas nulle kā beiguši dzīvot valsts maizē, nu rindā stājas kā augstāko izglītību alkstoši jaunieši. 

Netrūka arī Klāva Elsberga mīļi dēvētie kretīni, kas izlikās vai patiesi neko no dzīves nesaprata un gāja uz pilnu banku. Ja reiz neko nesaprot, tad var spēlēt muļķi.
Negaidīti saskrēja diplomāti, politiķi, sabiedrības krējuma āksti, kā slāpēs pēc manas mazās pagalma sabiedrības uzmanības. Ziniet, pat būvvaldes censoņi draudzīgi uzsmēķē aiz stūra ar Rīgas Cirka klauniem un aizrautīgi tērzē par dzīves taisnīgumu un amatpersonu greizo prāta mehāniku.
Skatos un brīnos, uz ko viņi visi tā sanākuši, ko gaida? Vai Kokneses importēto sniegu? Vēlas apreibuši, apdulluši kā pussistas mušas zem dzīves smagās nastas uz mirkli noslēpties.
Un te, pēkšni, policijas sirēnas un savādo ļaužu tusiņš zem maniem logiem bija beidzies. Pat nezāles vasarā atminēsies šo sanāksmi.

 

Jans Ikes

2019