Baiba Cīrule - Sapņu ziedos

Esmu sācis lasīt nesen iznākušo Baibas Cīrules grāmatu „Sapņu ziedos”. Grāmata ir iznākusi zem izdevniecībashttp://www.visualstudio.lv formātā 14x14. Mazliet iepazīstināšu ar alūksnietes Baibas Cīrules debijas grāmatas saturu un pastāstīšu, kas, pēc manām domām, šajā grāmatā ir tik īpašs.

 

Tā kā šī ir pirmā grāmata, protams, neiztikt bez neuzmanības kļūdām. Lai nākotnē no šādas situācijas veiksmīgi izvairītos, turpmāk ieteiktu talkā ņemt kādu profesionālu korektoru.

 

Par pašu grāmatu varu teikt,ka tai ir ļoti sievišķīgs noformējums un pats grāmatas saturs iedalīts divās nodaļās- „Mīlestībai’’ un ‘’Dzīvei”.Šāds grāmatas sadalījums, manuprāt, ir visai neierasts.

Grāmatā publicētie dzejoļi  pārsvarā ir par mīlestību un divu cilvēku savstarpējām attiecībām. Kaut arī Baiba raksta nu jau ilgāk par gadu, viņas darbos jaušamas daudz skaistas atklāsmes, kuras liks lasītājam brīnīties; ‘’Kādēļ Baiba nesāka rakstīt agrāk?’’.

 

Šeit vēlētos teikt tā:’’ Dievs katram no mums ir devis dzīvē savu uzdevumu. Ne jau uz reiz katrs kļūst par rakstnieku vai mākslinieku. Tas notiek tajā brīdī, kad Dieva dotais uzdevums kļuvis par atklāsmes punktu, ka mēs spējam darīt arī citus darbus.’’ Manuprāt, tā arī notika ar Baibu. Bija vajadzīga kāda skaista, vai, varbūt tieši pretēji, drūma diena, kura dāvāja atklāsmi par to, ka cilvēks savas domas spēj izteikt dzejas valodā, tādējādi darot sirdi vieglāku. Tā nu dzejas valodā tapa ar vien vairāk un vairāk darbi, sirds kļuva arvien vieglāka, līdz bija pienācis laiks un iespēja izdot grāmatu.

 

Nav ko noliegt- noteikti būs daudzi, kuriem skaudīs šis veiksmes stāsts. Bet gribas tomēr teikt, ka dzeja ir dvēseles māksla un to nevar pieradināt nekādā veidā vai formā. Dzeja ir jāizdzīvo ar dvēseli. Katrs Baibas dzejolis ir patiesi izdzīvots- tas ir jūtams valodas skanīgumā un vieglumā.

 

Grāmatnīcās, diemžēl, šī grāmatiņa nav atrodama, tādēļ, ja ir vēlēšanās grāmatu iegūt savā īpašumā, droši vērsieties pie pašas autores.


Lai jauka lasīšana un uz atvadām vēlos publicēt vienu dzejoli no šīs grāmatas, kurš man šķita visskaistākais.

 

 

Mīlestība*

 

Mīlestība iztek kā upe

No nezināma avota.

Kur rodas avots, kā atrast to –

Neatminēts noslēpums.

 

 

Kādēļ gan divi satiekas,

Lai mūzi kopā dzīvotu.

Vēl izpratis nav it neviens

Satikšanos mistēriju.

 

Mīlestība mainās līdz

Dzīves upes plūdumam.

Mainās sēkļi un atvari,

Siekstas guļ izmestas sausumā.

 

Jaunības ziedu paismumā

Un vecuma gudrība, izturībā –

Visiem laika lokiem līdz

Dzīvo divu mīlestība.

 

Baiba Cīrule

 

*No Baibas Cīrules dzejoļa krājuma „Sapņu ziedos” 77lpp

 

Saziņai ar autori: http://www.draugiem.lv/user/1229697/

 

Jans Ikes