Eke - Nepiederošām personām ieeja aizliegta

Eke (Egita Podniece)- kas ir šī jaunā un īpatnējā būtne? Daudziem šis vārds liekas svešs un nezināms, bet man jau iepazīts un iemīlēts. Eke ir jaunā dzejniece. Ar viņas darbiem pirmo reizi sastapos, kad manās rokās nonāca "Mana grāmata 6.sējums". Viņa raksta par savādāku mīlestību un nu sadarbībā ar "Iespēju grāmata" iznākusi viņas pirmā grāmata. Tādēļ šodien padalīšos ar šīs grāmatas saturu, jo Ekes dzeja ir tā vērta.

Tā  nu arī jums būs iespēja ielūkoties Ekes pirmajā dzejas un īsprozas grāmatā „Nepiederošām personām ieeja aizliekta” no mana skatu punkta.

Jau atverot pirmo lappusi, Eke pasaka skaudru patiesību. Viņa dzīvo, ne tikai izdzīvo katru dienu. Ne katrs savu grāmatu sāktu ar šādu atklāsmi un izsakot savas domas par dzīvi.

„- Ko tu esi rītdien iecerējis darīt? – Dzīvot.”

Jau otrās lappuses pirmajās rindās var uztvert skaidru Ekes viedokli par savu dzīvi un pasauli. Savu dzīves stāstu viņa iesāk savādāk. Nebūs ierastā biogrāfija par autoru. Šajā grāmatā jāprot lasīt starp rindiņām un jādarbina savs prāts, lai saprastu, kas īsti ir šī fascinējošā būtne ar tik savādu dzīves skatījumu uz pasauli.

Dažviet grāmatā ar viegli pelēku tekstu Eke ir ierakstījusi neuzkrītošas frāzes. Dažas ir skarbas dzīves apvītas, bet citas- tiešas un lakoniskas. Bet neviena nav netieša un nelaikā mērķēta. Katram noteikti būs sava īpašā frāze, kas paliks atmiņā un būs tieši tā īstā un vienīgā.

Savu grāmatu Eke ir rakstījusi ļoti interesantā veidā, ko nevar nepamanīt, tajā iepinot trīs lietas- dienasgrāmata, dzeja, atziņas.

Grāmatā Eke meklē atbildes uz daudziem patiesiem jautājumiem. Piemēram, ko cilvēkam nodara mūzika, klausoties to vientulībā. Mēs daudzi, protams, jau zinām atbildi, bet neviens tā arī to skaļi nepasaka. Eke to ir atļāvusies pateikt skaļi un savā grāmatā apraksta to īsprozas darbā.

„Ko nodara burvīgas melodijas un atmiņas vientuļā vakarā.”


Pasakot šo frāzi, Eke meklē atbildes, kuras ir sadalītas un atklātas piecos, bet tiešos un patiesos īsprozas darbos. Tā vairs nav dzeja- tie ir īsi stāsti, mirkļa izpausmes apzīmējuma veids.

Brīdinājums!!! Grāmatu nelasīt depresijas nomocītajiem. Tā var ievilkt vēl lielākā depresiju pasaulē. Grāmata ir domāta jauniešiem ar dzīves problēmām un tur viņi var meklēt atbildes uz jautājumiem, kurus tik bieži nākas dzīvē uzdot.

Neatklāšu visas detaļas, lai nesabojātu pārsteigumu. Šajā grāmatā jāpaliek arī kādai intrigai, nevar visu atklāt kā uz delnas.

Mazliet par mīnusiem šajā grāmatā-neparocīgs formāts un vāka kvalitāte, kā arī tas, ka lapas nav sanummurētas un nav satura rādītājs. Kā arī pietrūka maza biogrāfija kā tāda par autori, jo pirmā grāmata skaitās kā iepazīšanās grāmata.

Lai nu kā, grāmata tik tiešām ir interesanta un iesaku jautāt pēc tās tuvākajās grāmatnīcās.

Eke- Nepiederošām personām ieeja aizliekta.

 

Jans Ikes