Zemgales vācelīte 2011

«Pasākums bija grandiozs, skaists, patīkams. Pilna zāle cilvēku, tā ka trūka vietas un dažiem bija jāstāv kājās. Sarīkojums bija ļoti apmeklēts – vairāk nekā 200 cilvēku. Dzeja kļūst arvien iecienītāka, un tas priecē ne tikai mūs- dzejniekus, bet ir labi arī pilsētai,» tā Jelgavas Latviešu biedrības dzejas kluba «Pieskāriens» gadskārtējā almanaha «Zemgales vācelīte 2011» atvēršanas svētkus, kas notika 23.septembrī, Jelgavas kultūras nama Mazajā zālē, raksturo dzejas kluba vadītāja un krājuma idejas autore, dzejniece Rasma Urtāne.

 
Jelgavniekiem.lv dzejnieci pārsteidza ceļā uz Rēzekni, kur viņa devās prezentēt savu jauno dzejas krājumu «Kastaņu sniegs».

Jautāta par «Zemgales vācelīti 2011», viņa uzsver, ka tas ir piektais - jubilejas krājums, kurā publicēta 65 autoru dzeja. Interesanti, ka krājums paplašina robežas, un tajā iekļauti arī Dobeles, Bauskas, Tukuma, Ventspils puses dzejnieku, kā arī bijušās Cēsu skolotājas un dzejnieces Nadīnas Liepiņas dzeja. Savukārt nākamgad krājumam «Zemgales vācelīte» plāno pievienoties Viesītes dzejnieki, atklāj R.Urtāne.

Dzejniece atzīst - viņu priecējot tas, ka arvien vairāk nāk klāt gados jaunu dzejnieku – tūlīt pēc vidusskolas, divdesmitgadnieku.

Tāpat šī gada «Zemgales vācelītes» veidošanā piedalījušies Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes (EF) studenti, jelgavnieki – vāku noformējis Jānis Belovs, maketējuši Jānis Zariņš un Endijs Zariņš, bet tipogrāfijas pakalpojumus sniedzis Romāns Astapovs.

Tāpat R.Urtāne par atbalstu pateicas EF profesorei Baibai Rivžai, māksliniecei Andrai Meinertei, Jelgavas Latviešu biedrības dāmām un Jelgavas pašvaldības aģentūrai «Kultūra». Diemžēl dzejnieci sarūgtinājis tas, ka pietrūcis Jelgavas domes atbalsta. Arī neviens no pašvaldības vadības dzejas sarīkojumā neesot manīts.

Taču dzejniekus priecējot aģentūras «Kultūra» dāvana – biļetes uz koncertiem un teātra izrādēm tuvāko divu mēnešu laikā.

Lai gan katru gadu izdot pa krājumam neesot viegli un pietrūkstot sponsoru, dzejniece jau prāto par nākamā gada krājumu «Zemgales vācelīte».

Nolemts tajā iekļaut arī labāko jauno autoru - skolēnu darbus. «Jaunā paaudze mums ir ļoti nopietna. Tos dzejniekus, kuru dzeja krājumā ir visus piecus gadus es dēvēju par «zelta fondu», bet jaunieši ir mūsu «rožu fonds», kas ar laiku kļūs (līdz «sudrabam» vēl esot tālu), varbūt - par «pērļu fondu»,» piebilst. R.Urtāne.

Krājumu «Zemgales vācelīte 2011» varēs iegādāties Jelgavas Latviešu biedrībā, kā arī tas tiks dāvināts bibliotēkām.

 

http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=23039